czwartek, 4 listopada 2010

Kontrola z urzędu skarbowego i takie tam

Jak tytuł wskazuje, dopadły mnie macki fiskusa. Po treści wezwania jakie otrzymałem przypuszczam, że wszystko za sprawą "życzliwego", a raczej życzliwej konkurencji z Allegro. Szczegółowo opiszę wszystko, gdy sprawa się zakończy. Czynności sprawdzające trwają już ponad trzy miesiące i chyba wreszcie mają się ku końcowi. Kontrola obejmuje trzy lata wstecz, a prześwietlane są dokładnie wszystkie transakcje z Allegro, konta bankowe - firmowe i prywatne. Sparaliżowało mnie to na jakiś czas, więc ktoś swój cel jednak osiągnął. Jednak co nas nie zabije, to nas wzmocni:) Skoro przeszedłem to, reszta to "pikuś" jak to się teraz mówi ;)

W związku z powyższym nie szalałem ostatnio z nadpłatą kredytu. W ogóle nie nadpłacałem, nie zapominając oczywiście o regularnych ratach.

3 komentarze:

 1. Czy istnieje mozliwosc wymiany linkami pomiedzy tym blogiem a moja strona. Prosze o kontakt pod adresem rafal.glodek@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwi mnie, że w wielu gazetach czy poradnikach jednym tchem wymienia się najbardziej stresujące chwile w życiu: ślub, narodziny dziecka, matura, egzamin kończący studia. To wszystko na głowę bije kontrola z Urzędu Skarbowego.
  Choćbyśmy byli czyści jak łza - stres zawsze jest. Dlatego zawsze powtarzam, że warto współpracować z dobrą firmą księgową, która prowadzi finanse firmy. W przypadku kontroli to oni muszą świecić oczami przez UKS-em :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Łukasz niby tak to firma odpowiada za nas przed US czy też ZUS-em ale niestety za błędy płacimy my... Nigdy nie możemy być pewni na 100 % czy dana firma wywiąże się prawidłowo ze swoich obowiązków. My na przykład korzystamy z rzekomo najlepszej firmy w Polsce w zakresie księgowości i kadr i... no właśnie mamy teraz kontrolę z ZUS-u, bo kadrowa czegoś nie dopilnowała, pomyliła się i to kilkakrotnie i pani inspektor już nawet nie chce z nią rozmawiać tylko sami musimy się stawić w ZUSie i wszystko wyjaśniać. Zawsze trzeba wszystkiego pilnować i sprawdzać niestety:/

  OdpowiedzUsuń